מודעות והעצמה תדרים

דולפינים

איך אומרים "ברוך הבא" בשפת הדולפינים? 🐬

הידעתן?
כאשר קבוצה של דולפינים נפגשת בים הפתוח עם קבוצה אחרת הן מציגות את עצמן בטקסי ברכה רשמיים.

הטקסים כוללים חילופי שריקות ו"קרקים", אשר ככל הנראה מכילים מידע כמו שם, מין, גיל, מצב בריאותי, כיוון ויעד, כוונות, והמון מידע בסיסי אחר – בדומה ואף מעבר לשיחה אנושית.

מחקרים מציגים כי השריקות והקולות ייחודיים לכל פרט של דולפין.
שריקת דולפין יכולה לבטא: "היי, אני ג'ורג ', דולפין גדול בן שלוש בבריאות טובה בדרכי לזרם שעל חופי פורטוגל" 🐬🐢🐟🐠🐳🌊

והנה התקציר של הכתבה המצורפת:
בשנת 2012 פורסם מחקר חשוב בכתב העת Proceedings of the Society Royal B, והוא הראשון שמראה כיצד הדולפינים הנמצאים בתנאי חופש בטבע משתמשים בשריקות אלה בים.
"לדעתי, המונח 'שפה' מתאר את מערכת התקשורת האנושית- שהיא ספציפית לנו" אמר הסופר-שותף וינסנט ג'אניק מאוניברסיטת המחקר ביונקים בסנט אנדרוס,
"יותר נכון לשאול אם יש מערכות תקשורת עם מורכבות דומה"
ג'ניק ועמיתו ניקולה קוויק חקרו כיצד דולפינים במפרץ סנט אנדרוס, מול חופי צפון סקוטלנד, מתקשרים זה עם זה.

הממצאים של המחקר הזה תורמים רבות לגוף ההוכחות ההולך וגדל, כי לדולפינים יש אחת ממערכות התקשורת המשוכללות ביותר בממלכת החיות, ואולי אף עולה על זו של בני האדם.
ככל הנראה בגלל הסביבה הימית שלהם והמבנה החברתי שלהם, דולפין יכול לשמוע את קריאתו של דולפין אחר לאורך מרחק של כשישה מייל (!) כ- 10 ק"מ…ובתוך הרבה רעש ברקע.

מניתוח התצפיות והקלטות נמצא כי הדולפינים בדרך כלל שחו יחד בקבוצה שזזה באטיות ובשקט יחסי. כשקבוצה אחרת התקרבה, בדרך כלל דולפין אחד או יותר מתחילים לקרוא בשריקות "החתימה" הפרטיות שלהם. לאחר מכן נשמעו דולפינים מהקבוצה ממול- מתקשרים בחזרה עם ה"חתימות" שלהם.
הם חולפים, קבוצה אחת על פני השנייה, נפגשים כחטיבה אחת ולעיתים ממשיכים לשחות יחד וזמן קצר לאחר "איחוד הקבוצות" הם שוב נעשים הרבה יותר שקטים.

החוקרים גם שמו לב שלרוב דולפין אחד חלוץ מכל קבוצה יכריז ב"שריקת חתימה" לפני ששאר חברי הקבוצה יצטרפו לקבוצה השנייה. פירוש הדבר יכול להיות שדולפינים בוחרים "דובר" שייצג את הקבוצה כולה. האחד הזה עשוי להיות דולפין ותיק יותר, אמר ג'ניק,
אך לפי העדויות נראה שהדולפינים האחרים אינם שקטים לחלוטין, וייתכן שהם משתמשים בתדרי הסונאר הנוספים במקום השריקות.

היידי הארלי, שהיא פרופסור לפסיכולוגיה במכללה החדשה בפלורידה – מומחית לדולפינים, אמרה לדיסקברי ניוז כי היא מאמינה שהממצאים הם המפתח להבנת האופן בו דולפינים משתמשים ב"שריקות חתימה."

https://www.seeker.com/dolphins-at-sea-greet-each-other-dis…

פורסם במקור : 17/02/2020  Facebook

https://www.facebook.com/Om.mama2020

אולי גם תאהב...