צמחי מרפא תזונה

האם זו מיגרנה ? 12 צמחים לטיפול בכאב ראש לתקופת טיפולי הפוריות וההריון

 הורמונים -  וצמחי מרפא –כאבי ראש


..לפחות פעמיים בשבוע אני נתקפת בכאב ראש זוועתי. והוא יכול להמשך כמה ימים.. "כשמדברים אליי ואני שומעת פטיש אויר" "כשבא לי לשלוק את העיניים שלי החוצה ולהניח אותן להירגע בתוך כוס מי קרח" "כשאני מרגישה שהראש שלי כל כך גדול שהוא לא עובר בדלת" "כשאני לא יכולה לא לשכב, לא לשבת ולא לשאת את עצמי. אני מתהלכת הלוך ושוב, מזיעה , סובלת מהבזקים, וחורשת את המסדרון בחושך- עד שבא לי להקיא" . ימי חסד. אני לומדת להעריך את השגרה – הימים שאין לי כאב ראש הם נדירים ימים יקרי ערך בהם אני פשוט קמה בבוקר ומתחילה את היום בכייף, מצליחה לדבר בטלפון, להתכתב, לאכול ברוגע, להתכופף, לצעוד, לנהוג, ולתקשר עם העולם בחיוך. ראשית מהי מיגרנה ? מיגרנה ללא אאורה 72 זהו הסוג הנפוץ ביותר של כאב ראש. הוא נבנה במשך מספר שעות לפני הכאב עד פסגות המיגרנה, ונמשך בדרך כלל עד שעות. אנשים הסובלים ממיגרנות מסוג זה נוטים לחוות אותן כמה פעמים בשנה. אם הם מתרחשים לעתים קרובות יותר מזה, המצב עשוי להיות מאובחן כמיגרנה כרונית. מיגרנה כרונית . חודשים ומעלה3 יום בחודש במשך 15 – מיגרנה כרונית מוגדרת כמי שתדירות המיגרנות מופיעה ביותר מ תדירות זו יכולה להיות מתישה. נדרשת הערכה רפואית בכדי לקבל תוכנית טיפול ולזהות אם משהו אחר גורם להופעת המיגרנות לעתים כה קרובות מיגרנה עם אאורה ישנם אנשים שחווים הפרעה במערכת העצבים, המכונה אאורה, במהלך המיגרנות התופעה יכולה להתבטא בנקודות בהירות בשדה הראייה, תחושות עקצוצים, אובדן ראייה, ריחות הזויים ותנועות בלתי השלטות. מיגרנה ברשתית מיגרנת רשתית מכונה כך כיון שהיא גורמת לאובדן ראייה בעין אחת. בשונה ממיגרנות עם הילה, הפרעות הראייה יופיעו בדרך כלל בעין זו.אחוז מהנשים הסובלות ממיגרנות אינן יכולות לעבוד או לתפקד 90 – הקרן למחקר מיגרנה מעדכנת כי למעשה, יותר מ כרגיל במהלך תקופה זו .רוב הנשים הסובלות ממיגרנות בוחרות ליטול תרופות. במחקר עדכני שנעשה בקרב נשים העוברות תהליך של הפריה חוץ גופית : …נמצא כי נשים הנוטלות תרופות פוריות מודרניות – מבוססות הורמונים סינתטיים, בפרוטוקול שמטרתו לקדם התפתחות מרובה של זקיקים ותמיכה בשרידה ושימור העוברים, לרוב תהיינה שייכות לקבוצה הסובלת מכאבי ראש מיגרנוטיים כתוצאה מהתנודות ההורמונליות המוגברות . ויתרה על כך, כיום יש הסכמה גורפת בכל קבוצות המחקר כי בעיקר הורמון האסטרוגן נחשב לכזה שיש לו קשר הדוק למיגרנה, ותנודותיו ברמת הסרום נחשבות כגורמות כאבי ראש בתדירות גבוהה ועוצמתית. , אך נצפה FSH עוד סוג של כאב ראש דומה וידוע המתרחש בתדירות גבוהה ביותר הוא כזה המקושר גם לחוסר איזון ברמות בעיקר בקרב נשים אצלן מלכתחילה היה רקע של כאב ראש מסוג מיגרנה ובאופן ספציפי כאב הראש הזה מגיע לשיאו בשלבי הטיפול המתמקדים בהסדרת רמות נמוכות מאוד של הבטא. אם את אחת ממיליוני הנשים שחוות מיגרנות בזמן טיפולי הפוריות, את יודעת שהכאב הוא יותר מסתם כאב ראש.


זהו כאב פועם, עז ומעצבן. כדי להעריך את שכיחותו, טבעו והתזמון של כאב הראש במהלך טיפולי הפוריות נשים שעברו הפריה חוץ גופית 98 המחקר המצורף כאן בחן רטרוספקטיבית את השכיחות ואת מאפייני כאב הראש בקרב וטיפולי הפריה דומים. מהנשים חוו התקפים של מיגרנה במהלך טיפולי ההפריה. כמו כן דווח כי 28.6% נשים שהשתפו במחקר 98ונמצא כי מתוך מהנשים מתארות את ההתקפים בדרגת חומרה "מתישה" מתוך כל סוגי כאבי הראש במהלך טיפולי ההפריה 82% אך ישנן גם נשים רבות הפונות לטיפולים טבעיים כמו טכניקות הרפיה ושילוב טיפולי מהרפואה המשלימה. טיפולים השיטות טבעיות הכוללים ביופידבק, דיקור, עיסוי וטכניקות להפחתת מתח כמו מדיטציה . .(ריבופלבין) ומגנזיום עשויים להועיל ובטוחים לנטילה במהלך ההריון B2 ויטמין שנים רבות לפני ביסוס הרפואה המודרנית כרפואת הכלל הממסדית פיתחו תרבויות רבות ברחבי העולם פורמולות צמחים לכאבי ראש ותסמיני מיגרנה שכיחים אחרים. מאוחר יותר ידע רב מהמסורות של רפואת הצמחים הוסב לתרופות גנריות וסינתטיות עד כי השימוש האותנטי בצמחי המרפא בקושי שרד את מאורעות הזמן. למען הגילוי הנאות חייבים לומר שאף על פי שרוב צמחי המרפא לא נבדקו באופן מדעי ביעילותם , רבים מהם זוכים לאחרונה בתמיכתה של הקהילה הרפואית המודרנית. יש להשתמש תמיד בזהירות כשאת שוקלת טיפולים צמחיים או תוספי מזון –ועדיין לפני שתתחילי או תפסיקי כל טיפול רפואי או נטילת צמחי מרפא שתפי בהחלטה שלך גורם רפואי. . התוויות נגד מול השימוש עם תרופות אחרות – לצמחי מרפא מסוימים יש קונטרה אינדיקציות צמחי המרפא הבטוחים יחסית לשימוש בתקופת הנטילה של 12 הרשימה הבאה היא רשימה של הההורמונים. הם ימשיכו לתמוך – בתקופת ההריון – הערך המוסף שלהם הוא שאם ממשיכים את נטילת הצמחים הללו לאחר מכן והבצקות הבלתי נמנעות ולאחר הלידה –בהשרשה, יעזרו לאזן את הגוף גם בתקופת ההריון

הם ימשיכו לתמוך – בתקופת ההריון – הערך המוסף שלהם הוא שאם ממשיכים את נטילת הצמחים הללו לאחר מכן והבצקות הבלתי נמנעות ולאחר הלידה –בהשרשה, יעזרו לאזן את הגוף גם בתקופת ההריון
. מנטה 1 צמח הגדל בכל צפון אמריקה, אירופה ואסיה. עלי מנטה והשמנים האתריים המופקים מהם משמשים למטרות רפואיות וקולינריות. בנוסף לטיפול בכאבי ראש הכנת מרתח של נענע ומנטה במים, משמש גם להקלה על עוויתות , כאבי שיניים ,בעיות במערכת העיכול ,בחילה .שמן מנטה והמרכיב הפעיל שלו – מנטול, זמין בצורת כמוסות – שפורסם ב2010 נוזליות ואת עלי המנטה עצמם אפשר לבשל קלות. מחקר משנת כתב העת הבינלאומי לפרקטיקה קלינית מצא כי הכנת משחה משמן המנטה הארומתי יעילה בהפגת כאבי מיגרנה והקלה בבחילה אחוזים 10 כשמורחים על המצח והרקות . מדובר במנטול בריכוז של אך יחד עם זאת המחקר מוגבל בהוכחות הקליניות. שמן מנטה הוא אחד מצמחי ממרפא הקלים ביותר שניתן לנסות בגלל שכיחותו בחנויות מזון בריאות ובבתי מרקחת.

WBE . תמצית קליפת עץ ערבה 2 לפני הספירה(, אז אנשים היו לועסים את הקליפה בגלל 400 רכיב צמחי זה שימש הרבולוגים מאז ימי היפוקרטס ) השפעותיו האנטי-דלקתיות ויכולתו להוריד במתינות חום. לאחר מכן נעשה שימוש בערבה בסין ובאירופה לכאבי ראש, דלקת מפרקים ניוונית, דלקת בגידים וכאבי גב תחתון. תמצית קליפת עץ ערבה (שימשה בפיתוח WBE) אספירין וכמשכך כאבים שניתן עד לא מזמן ללא מרשם, קליפת עץ הערבה מורידה חום ומשמשת כטיפול אנטי דלקתי כי היא מכילה מרכיב אנטי דלקתי בשם סליצין. – מציע ש2012 מחקר מ הוא גם נוגד חמצון יעיל. עץ WBE
Karen Nell Amit נל עמית – נטורופתית ND רפואה טבעית לתחום הפוריות אבחון מקיף וממוקד
הערבה הוא עץ שנמצא באירופה, אסיה וצפון אמריקה קליפת ערבה ניתן למצוא בצורת כמוסה וכקליפה לעיסה ברוב חנויות מזון הבריאות

ג'ינג'ר – . זנגביל 3 ג'ינג'ר הוא צמח אסייתי טרופי. הוא משמש בתרופות צמחיות בסין במשך למעלה מאלפיים שנה והיה פופולרי גם בתרופות הודיות וערביות מאז ימי קדם. זנגביל שימש באופן מסורתי כתרופה לכאבי ראש, כאב בטן ,בחילה, דלקת פרקים, תסמיני הצטננות ושפעת, ובעיות נוירולוגיות .הג'ינג'ר תועד היטב כנוגד דלקת, אנטי-ויראלי, אנטי-פטרייתי ואנטיבקטריאלי. 2 בנוסף, מחקר שפורסם בשנת הראה כי היתרונות של אבקת ג'ינג'ר היו דומים לתרופות של 014 סומטריטן – תרופת מיגרנה נפוצה, אך עם פחות תופעות לוואי. רוב האנשים יכולים ליטול שורש ג'ינג'ר טרי או מיובש, תוספי מזון או תמצית. !יש להקפיד ולא לשלב תוספי זנגביל עם מדללי דם בגלל אינטראקציות פוטנציאליות עם התרופות. כמוסות זנגביל ותה ג'ינג'ר קל יחסית להשיג בכל חנות מכולת או בית מרקחת. ניתן גם לנסות לשתות מי ג'ינג'ר. . לבנדר 4 שמן לבנדר העשוי מפרחי צמח הלבנדר ידוע בריחו המתוק, ריחני ביותר ומשמש זה זמן רב לבישום והיגיינה. מוצא הלבנדר הוא האזורים ההרריים המקיפים את הים התיכון. הוא צומח כיום ברחבי אירופה, אוסטרליה וצפון אמריקה. שמן לבנדר שימש במצרים העתיקה בתהליך החניטה בגלל תכונותיו האנטי מיקרוביאליות והניחוח הנקי שלו, מאוחר יותר הוא שימש כשחקן מפתח במרחצאות ברומא, יוון ופרס. הפרחים הארומטיים והשמן שהופק מהם שימשו לטיפול בכל דבר, החל מכאבי ראש ונדודי שינה ועד לתלונות בנושא בריאות הנפש כמו לחץ ועייפות. רבים מציג ששאיפת שמן לבנדר בזמן מיגרנה עשויה 2012 מהשימושים ההיסטוריים הללו נותרו פופולריים כיום. מחקר מ לסייע בהקלה על התסמינים במהירות .כדי להשתמש בשמן לבנדר, נשמו את השמן או הכינו משחה מדוללת לרקות. אם לא מדללים אותו כראוי, השמן עלול לגרות את העור !שמן לבנדר עלול להיות רעיל כאשר הוא נלקח דרך הפה ! . טיליה 5 הוא עץ שפריחתו שימשה כתה רפואי בתרבויות אירופאיות ואינדיאניות. הצמח שימש בין היתר להרגעת העצבים ולהקלת חרדות, מתח ובעיות דלקתיות, ניתן להשתמש בפריחה בתמיסות, בתמציות נוזליות ובכמוסות. צמח זה הוכח כבעל תכונות מעוררות הזעה והרגעה. הוא שימש להפגת מתחים וכאבי ראש שמקורם בסינוסים, להרגעת הנפש ולהשראת שינה. הפרחים שימשו גם להפגת גודש באף ואיזון לחץ דם. תה זה משמש לעיתים ברפואה האלטרנטיבית המודרנית לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות. יחד עם זאת, נכון לעכשיו אין מספיק מחקרים על השפעת תה טיליה על מיגרנות כדי להמליץ עליו כתרופה טבעית יעילה.

. תפוח אדמה 6 . שנה200 -תפוח האדמה משמש ברפואה העממית האירופית למעלה מ הרפואה העממית באזורים הכפריים השתמשה באופן אנקדוטי בפרוסות עבות של תפוח אדמה גולמי לטיפול בכאבי מיגרנה. בשימוש המסורתי, מורחים ישירות על הרקות כדי להקל – הפרוסות עטופות בבד דק ועוטפות את הראש או שאת הפרוסות משפשפים על המתח והכאב .אין מחקרים מדעיים עדכניים התומכים במידע על תרופת סבתא זו או כאלה המצביעים על כך שגזרי תפוחי אדמה גולמיים יכולים לטפל ביעילות במיגרנה. . חזרת 7 צמח יליד אירופה, ידוע ביכולתו לכווץ את כלי הדם ובכך לסייע בטיפול במיגרנות .החזרת שימשה ברפואה העממית כתמצית שמן או בשורש מיובש/ טרי לטיפול בדלקות בשלפוחית השתן ,מחלת כליות ,בעיות נשימה ,כאב מפרקים , ַדֶלֶקת פָּרִקים, שרירים תפוסים .יחד עם זאת לא נמצא מחקר קליני התומך בשימוש בחזרת למיגרנה.

Karen Nell Amit נל עמית – נטורופתית ND רפואה טבעית לתחום הפוריות אבחון מקיף וממוקד
. יערה 8 .1800 היערה היפנית החל להכות שורשים בצפון אמריקה בערך בשנת במקור, הצמח משמש ברפואה הסינית המסורתית לטיפול בפצעים ,חום ,הצטננות ווירוסים ,ַדֶלֶקת וזיהומים היערה בעלת פוטנציאל אנטי-מיקרוביאלי, ומשמשת גם כמניעה לסרטן מחקר עדכני זיהה בעלים גם תכונות אנטי-דלקתיות, הגבעולים והפרחים של הצמח יכולים לספק הקלה בכאב הדומה לזו של אספירין .לכן הצמח נמצא יעיל גם נגד כאבי מיגרנה.

בוצין– . ורבסקום 9 מאז ימי קדם אנשים באירופה ובאסיה משתמשים בצמח זה למטרות רפואיות, מטפלים במצבים דלקתיים, עוויתות, שלשולים ומיגרנות. ניתן להשתמש בעלים ופרחים לתמציות, כמוסות, ותכשירים יבשים. תצורות של הצמח משמשות בטיפולים הומאופתיים מודרניים לטיפול במיגרנה .מחקר מהימן הוכיח שלצמח יש תכונות של משתן קל . . אכילאה 10 מספרים שצמח זה קרוי על שמו של אכילס, הגיבור המיתולוגי היווני, והוא שימש בעבר לריפוי פצעים והאטת דימום. מנהגים עממיים אחרים מעודדים את השימוש בצמח לטיפול במצבים דלקתיים, התכווצויות שרירים וחרדות או נדודי שינה. בנוסף לכך הרפואה העממית השתמשו באכילאה כדי להקל על הצטננות, דמעות, שיעול ושלשול.גם לצמח זה יש תכונות לשיכוך כאבים, נוגד חרדות ותכונות אנטי מיקרוביאליות. למרות שיש צורך במחקר רב יותר, הצמח מכיל רכיבים נוגדי דלקת, ומקל על מיגרנות .ניתן להשתמש בו במגוון צורות, כולל כמוסות ותמציות.

Teaberry (Gaultheria procumbens) . אברש 11 הוא יליד צפון אמריקה המזרחי צמח אכיל זה, , תפס זמן רב מקום ברפואה העממית בשל תכונותיו האנטי דלקתית. ניתן להשתמש בו להכנת תה, תמציות ותמציות שמן. הצמח שימש בהיסטוריה גם כממריץ – למאבק בעייפות. החלק החשוב ביותר עבור מצבי מיגרנה הוא הפוטנציאל של התה לטיפול במערכת העצבים ובכך לעזור לכאבי ראש, כמו גם כאבי בטן והקאות. דקות ולשתות את התערובת כדי לחוות את השפעותיה המרפאות4 עד 3 מומלץ לחלוט תה במים חמים למשך

. כשותנית 12 ילידת אירופה ומערב אסיה וכיום ניתן למצוא אותה ברחבי צפון אמריקה. לאחר ששימש כמזון בתרבות הרומית העתיקה, לצמח זה יש גם תכונות ריפוי משמעותיות. היסטורית השימוש והטיפול בו מתארת הקלה בבעיות שינה, במצבי ַדֶלֶקת, בזיהומים, בכאבי עצבים )כאב מפגיעה בעצבים( ,חום , התכווצויות ,עוויתות וֲחָרָדה . הרפואה המודרנית מכירה בהשפעת המרגיעה של הכשותנית, אך לא בחנה אותה מספיק לעומק בנוגע להשפעתה על כאבי מיגרנה. אזהרה למרות שהכנות צמחיות רבות יכולות להיות בטוחות בעת שימוש נכון, יתכן שיש להן גם תופעות לוואי כמו בכל תרופת מרשם. צמחי מרפא מסוימים יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות, כמו אמצעי מניעה דרך הפה או תרופות לב. עשבי תיבול עלולים להיות מסוכנים או אפילו קטלניים כאשר משתמשים בהם לרעה. לחלקם אין מחקר לאימות רמות רעילות או מחקר המזהה תופעות לוואי אפשריות. ממש כמו תרופות, צמחי מרפא עלולים לגרום לתופעות לוואי משמעותיות על הגוף. חלקם יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות ולהיות מסוכנים או אפילו קטלניים כאשר משתמשים בהם לרעה. יש לדון בכל אפשרויות הטיפול עם הרופא שלך לפני השימוש. יש לעקוב אחר הטריגרים שלך, התסמינים, עוצמת הכאב ומשך הזמן, בין אם אתם בוחרים בטיפולים תרופתיים, תרופות טבעיות או שילוב, הרישום המקיף של תדירות המיגרנה מול מה שנכנס לגוף במהלך היום שלכם יעזור לכם ולרופא שלכם להתכוונן הטיפול הטוב ביותר.

טריגרים למיגרנה התנהגויות, רגשות, הורמונים ומזונות מסוימים יכולים לעורר מיגרנה. נוכחות קפאין או כימיקלים עלולים לגרום למיגרנות, למשל, על פי האיגוד האמריקאי לתזונה ,שוקולד, צבעי מזון ותוספים, חומרים משמרים, אספרטיים ובשר הם הגורמים התזונתיים הנפוצים ביותר למיגרנות . תסמיני אלרגיות למזון ורגישויות יכולים גם להם להעצים מיגרנות. אורח חיים תחרותי ולחץ יכולים לפעמים לגרום למיגרנה חוזרת. כימיקלים המשתחררים במצבים רגשיים יכול לעורר מיגרנה. הורמונים הם גם טריגר מיגרנה ידוע לשמצה. אצל נשים מחזור הווסת לרוב מקושר למיגרנות וכן תופעות קדם PMS – מחזור מומלץ לשלול אם ישנם דפוסי מיגרנה או טריגרים שתוכלו לזהות לפני שתחליטו לנסות טיפול בצמחי מרפא.

בנוסף לטיפולי צמחים, מחקרים רבים מציגים באופן חד משמעי כי תזונה יכולה למלא תפקיד מרכזי בתדירות המיגרנה, משך הזמן ובעוצמתה. הדרכים למניעה וטיפול פוטנציאלי נגד מיגרנות כוללים: דיאטה דלת שומן  המנעות או הגבלת מזונות המראים ייצור נוגדנים מסוג  IgG שיפור פלורת המעיים  אכילה של ארוחות קטנות ובהפרשי זמן קטנים עמ"נ למתן את רמת הסוכר בדם. 

פורסם במקור 03/08/2020  Facebook

https://www.facebook.com/Om.mama2020

אולי גם תאהב...