לידה מודעות והעצמה מחשבות

למה בכלל (לא) צריך לבקר יולדת בבית החולים מייד אחרי הלידה?

אז למה לדעתי בכלל (לא) צריך לבקר יולדת בבית החולים מייד אחרי הלידה?

בערב ספטמבר אחד הגיחה בתי הבכורה לעולם. אחרי לידה ארוכה של קרוב ל- 23 שעות, האיש שלי עם כאבי גב, רחמנא לצלן נסע ! לנוח בבית. נותרתי לבד בחדר עם יולדת נוספת שילדה כמה שעות לפניי וכל משפחתה לדורותיה הגיעה והתיישבה עם כל הסירים סביב המיטה שלה. וכך שמעתי איך המשפחה של שכנתי לחדר מברכים בהתרגשות אבל גם מרגישים צורך להיות חלק מהכל: …"את נרדמת שוב?".. …"איך נראית הצלקת?".."שאני אחליף לה-?" הצצתי מבעד לוילון שהוסט וראיתי את החיוך המותש שלה😇.

כמה דקות לפני שהגיעו, ראיתי אותה מנסה לאכול בשקט ואפילו להחזיק את התינוקת החדשה שלה, שעוד לא הספיקה ממש לפגוש. אז איך היא הרגישה עם כל האנשים שבאו לראות אותה? …וכשהייתה צריכה להקדיש את רגעי הערות שלה ולהעמיד פנים שהיא סבבה וכולם מוזמנים בכייף.. אישה אחרי לידה, היא לא אושיית אופנה. כנראה שזו הסיבה שגם בארמון באקינגהם מייגן מרקל ילדה בחשאי.

וההחתלה הראשונה היא לא תמיד "מהודקת" במיוחד, אבל אמהות חדשות לרוב לא מבקשות עזרה כי הן מנסות ללמוד. וכן, גם אני נרדמתי שוב ושוב ושוב … ולא, לא רציתי להראות לאף אחד את הצלקות שלי. בקושי גייסתי את האומץ להסתכל עליהן בעצמי. וזה לא שלא הייתי אסירת תודה על כך שהבת שלי כל כך אהובה על כל המשפחה, זה שרציתי להתאושש ולהתחיל למלא את הזמן שלי באמהות מרגשת ושינה. אז האם יש דרך מנומסת לומר "אין מבקרים" אחרי שנולד תינוק? הנה מה שהניסיון מלמד – וזה עובד:

1. קודם כל – להקדים תרופה למכה ולבקש מכולם בעדינות בכל האמצעים הטכנולוגים העומדים לרשותנו- :. "לפנות לנו את הזמן לפני שחוזרים לשגרה ולעבודה". כך שאם מישהו בכ"ז רוצה לקפוץ לביקור קצר,שישלח טקסט או שיתקשר.

2. העצה הטובה ביותר שקיבלתי לימי שפעת (או קורנה..), לעטוף את התינוק במנשא ושיהיה עליך. כדי למנוע מהמבקרים להחזיק אותו.

3. העמידי בן משפחה אסרטיבי על המשמר. הנה ההזדמנות החד-פעמית של הפרטנר שלך ולנהל את הסיטואציה. ואת יודעת למה? מכיוון שאבא מגונן הוא חמוד ואילו אמא מגוננת היא משוגעת.

4. ברור לכולם שאינך יכולה "להיראות במיטבך". לכן אל תיתני לאף אחד/ת שלא יכול להכיל אותך להישאר איתך.בחרי בזהירות- מי את רוצה שיהיה בסביבתך 24/7 בתקופה זו שבה אין לך פילטרים וכולך חשופה.

5. ואם כבר באים אז אפשרי למבקרים להביא אוכל. המשפחה יכולה לעשות תורנות,במשמרת – יום ותאריך, בו הם יביאו ארוחה. כך גם תשלטי אילו תאריכים זמינים ועל זרימת האנשים.

עצות נוספות אם יש באמתחתכן יתקבלו בברכה ואהבה ☺

פורסם במקור : 12/02/2020  Facebook

https://www.facebook.com/Om.mama2020

אולי גם תאהב...