אחרי לידה התפתחות

♥ המשימה: 5 פעילויות לפינגווין הגוזל ביום גשום או קר במיוחד


השבוע צפיתי יחד עם המשפחה בסדרה המעלפת ! Atypical – "לא טיפוסי." וכמו שם, גם אני שואלת את עצמי לפעמים מה עושים הפינגווינים בכל מיני סיטואציות יומיומיות שהם נתקלים בהן, באנטרקטיקה. כי הרי ידוע שכל אבא 🐧פינגווין מתחבט, בערך כל יום בשנה, איך הוא הולך לשעשע את הצאצא הקטנצ'יק שלו בכל הקור והשממה הזאת.. –כמובן חוץ מלשחק כדורגל עם הביצה של אחיך שטרם בקע. נראה כי הפינגווין הצעיר מאוד, ימצא את עצמו הרבה פעמים בוהה בדוב לבן 🐨עד הגיעו לגיל בגרות, בו הוא משתלם בחיפוש סלע 💎 מתנה לאהובתו – כדי שתסכים להצעת האירוסין. אז פה, במרחק דצימטר מאנטרקטיקה, רק קצת קרר… ואנחנו בבית מזמינים את עצמנו לקפה ומאפה או לסרט + פופקורן בסלון (גם וגם.☺) ..אבל לא לאורך זמן …

הנה כמה פעילויות שמצאתי ברשת שיכולות לשמש כאלטרנטיבה לבחוץ, לפחות עד מחר:

📍 הראשון והמובן מאליו הוא להכניס את הבחוץ פנימה: הכינו מסלול "הישרדות": כמה כריות + כמה שמיכות ובנינו מבצר על הרצפה. הרכבנו מסלול מכשולים נינג'ה עם כריות וחישוקים ואז לזחול, לטפס ולהתגלגל בפנים פעילות כזו יכולה להתפתח למשחקי אחיזה:-הושטת יד ותפיסה בונים את השרירים בידיים ובזרועות, ביחד עם הערך המוסף של המרקם והצורה המאפשרים לחקור.- גם בתוך הפה. ניתן להשתמש בכל דבר (וודאו שהוא בטוח) החל מצעצועים רכים, בקבוקים, ספוגים, סקוטצים.. * חשוב מאוד לשחק בפיקוח מקרוב על מנת למנוע סכנות חנק.


2. הבית של יעל אין דבר טוב יותר מאשר קופסת קרטון גדולה שהפעוט יכול לשהות בה.- נחתוך את המכסה וגם פאה אחת מהצד, והנה בית עם דלת. בתוכו אפשר לשכב על הגב, ולהבונן בכל מה שמקיף אותו. לשדרוגים: טפט לקופסא מנייר שחור ואז תלו והדביקו נצנצים או כוכבים ואין גבולות למה הקופסה יכולה להיות בדמיוננו.

3. משחקי קצף ואמבט קצף גילוח/ קצפת הם חומר נהדר למישוש. המרקם מרתק ממש.♥ חשוב:! יש להשתמש בקצף ללא ניחוחות ולעור רגיש. בזהירות, נניח מעט בידים או על מגש האוכל ונחקור באצבעות. שדרוג: להרגיש טמפרטורות שונות: של יוגורט קריר, מטלית רחצה חמה ורטובה, קוביית קרח או מגבת שיצאה מהמייבש. ! חשוב כמובן לא לשכוח לבדוק קודם את הטמפרטורה.

4. אנטארקטיקה – אולפני הקלטות וקריוקי. מוזיקה, צלילי לוויתן, דולפינים, ושאר קרובי משפחה ימיים 🐢🐟🐳או רעש לבן, 🌊רעש גלים, צלילי טבע .. נגנו מוזיקה תוך שכיבה על הרצפה מכורבלים.או קולות רחם. הקליטו את עצמכם מצחקקים מפטפטים, מקשקשים.. ואז התבוננו בהבעות הפנים בעת ההשמעה. המציאו צלילים מצחיקים.

5. ואחרון מדליק שקיבלתי לאחרונה: מעבדת ריח. אופן ההכנה: כמה ספוגים עם תמציות לבנדר, נענע, רוזמרין, קמומיל, בזיליקום טרי וטבעות הדרים: מכניסים לצנצנות פלסטיק קטנות ושטופות.מנקבים כמה חורים במכסה ו- טדם. קופסאות בושם. חוש הריח הוא חיוני מאוד ומחזק את הזיכרון. התמקדו בכל תחושה או פעילות אחת אחת – לא להציף, ושמרו על המיקוד למשך זמן קצר, 10-20 דקות מקסימום.

פורסם במקור : 12/02/2020  Facebook

https://www.facebook.com/Om.mama2020

אולי גם תאהב...